『Welcome to this paradise』

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

  • Index
  •  » Mjuzik
  •  » sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

#1 2012-07-22 17:50:15

 Akane

Street Team

42013957
Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2012-04-09
Posty: 78
Punktów :   

sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

Wiadomo, że nie samym Sadie się żyje. ^^
Czego jeszcze z j-rocka słuchacie? A czego wręcz nie możecie znieść?
A może macie jeszcze jakiś faworytów poza Sadie?

Jeśli miałabym wymienić wszystkiego co słucham to zajęłoby mi to trochę czasu xD
Dlatego wymienię kilka zespołów, których słucham dość często ^^
a są to np. ONE OK ROCK, 12012, Girugamesh, Boom Boom Satellites, Lycaon, ostatnio także Plastic Tree i Mucc.
Oczywiście są też zespoły, których twórczości znieść nie mogę >_< (z wyjątkami w postaci od 1 do 3 piosenek XD). Tutaj śmiało mogę wymienić the GazettE i Lm.c (choć to raczej duet xD).
Na tę chwilę nic innego do głowy mi nie przychodzi. Najwyżej później coś jeszcze dopiszę ;3


"二度とはもう戻れないさよなら愛した人" - Sadie - Silent Eve

Offline

 

#2 2012-08-28 00:30:50

 Nishi

Street Team

15649630
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 37
Punktów :   
WWW

Re: sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

Moją miłością pozostanie na zawsze Kagrra,. Tak samo mogę zachwycać się nad głosem Yasu, Satsukiego czy też muzyką Nightmare i Desp, D, których miałam okazję widzieć dwa razy na żywo. Lubię też bardzo ViViD i Alice Nine, którzy poprawiają mi humor.
Nie zniosę wokalu Kyo, który śpiewać nie potrafi. Tak samo jak denerwuje mnie osobowość Gackta, chociaż głos ma niezły. Takeru z SuG ma denerwujący wokal, chociaż jednej piosenki słucham, gdzie jeszcze to zniosę.


http://i18.tinypic.com/4m9reyvhttp://i11.tinypic.com/5zef04jhttp://i16.tinypic.com/4ysls7d.png


All the people are lonely.

Offline

 

#3 2012-08-28 12:18:34

 Maze

Użytkownik

28196382
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 32
Punktów :   
WWW

Re: sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

Ja natomiast mam w sumie kilka zespołów którym poświęcam najwięcej uwagi a mianowice D'espairsRay, lynch., DEG, -OZ-, Deathgaze, BORN i Sadie oczywiście. Ale jeszcze jest kilka dobrych zespołów jak Matenrou Opera, Versailles czy wspomniane przez Nishi D. Alice Nine także sobie cenie i lubię wokal Shou.
the GazettE też darzę szacunkiem chociaż pamiętam, że różnie to z nimi bywało. ;>

Najbardziej nie potrafię strawić osoby Gackta. Głos ma w porządku.. ale ma to coś w sobie co mnie od niego w jakiś sposób odpycha. Jeśli chodzi o jrock przekonywałem się do wielu formacji jak np. Mucc, 12012, One Ok Rock czy Acid Black Cherry podczas znajomości japońskiej muzyki i w sumie sądzę, że mógłbym zaakceptować wszystko. Oczywiście z umiarem. Pragnę jeszcze dodać, że nie bardzo przepadałem za Jin'em z Negi. Niemniej jednak teraz twierdzę, że jest to jeden z najlepszych wokalistów w Japonii, peace.


Corruption ~ Rebellion ~ Ruins ~ Desire ~ Selection

MEJIBRAY - APOCALYPSE

Offline

 

#4 2012-08-30 14:58:29

Kyuu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-28
Posty: 4
Punktów :   

Re: sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

Ja natomiast całym sercem kocham Vidoll. Poznałam ich stosunkowo wcześnie, bo w 2007 roku. (dodam, że tego samego dnia kiedy Matenrou Operę i Sadie właśnie) Urzekli mnie dosłownie wszystkim. Teksty, wokal, strona wizualna, pvki, niesamowite emocje podczas koncertów.. Nie ukrywam, że po rozpadzie nie słuchałam ich cały rok, a do ich muzyki wróciłam dopiero kilka miesięcy temu, chociaż nadal nie mogę pozbyć się myśli, że Vidoll to przeszłość.
Poza tym uwielbiam Versailles, jako mój drugi ukochany zespół. No i cóż, niestety też jeszcze nie przebolałam wiadomości o hiatusie.

Chyba będę mało oryginalna jeśli powiem, że nie mogę ścierpieć Gacta. Jeśli chodzi o stronę wokalną, to szczerze mówiąc też mi zbytnio nie podchodzi, może jedynie w Malice Mizer. Swego czasu nie lubiłam Kisakiego, co teraz wydaje mi się śmieszne, bo naprawdę sporo mu zawdzięczam.. Mimo wszystko.

Offline

 

#5 2012-09-04 20:56:31

 Akane

Street Team

42013957
Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2012-04-09
Posty: 78
Punktów :   

Re: sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

Zauważyłam ostatnio, że wiele ludzi za Gacktem nie przepada, a mimo to na koncercie było trochę ludzi xD
Chociaż ja sama nie darzę go sympatią to kilka piosenek ma całkiem spoko ^^


"二度とはもう戻れないさよなら愛した人" - Sadie - Silent Eve

Offline

 

#6 2012-10-22 23:00:12

psycho_culture

Użytkownik

42335974
Zarejestrowany: 2012-10-18
Posty: 12
Punktów :   

Re: sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

No to teraz ja przedstawie swoj gust muzyczny. Jesli chodzi o j-rocka i ogolnie Japonie najbardziej cenie Dir en Grey, szczerze mówiąc nie od razu przypadli mi do gustu, znam ich od jakis 4lat a słucham 3. Z japonskiego grania słucham rowniez awoi, mejibray, nocturnal bloodlust, girugamesh, signal, rentrer en soi i jeszcze kilka by sie znalazlo. Natomiast nie trawie the GazettE. Nie rozumiem tego szału wywolanego wkoło tego zespolu. Nic specyjalnego ani orginalnego. Dobrze, wiec zostawmy juz Kraj Kwitnącej Wiśni w spokoju i zajmijmy sie.. Tajlandią. Od niedawna mam zaszczyt słuchac thai-rocka. Dopiero sie zapoznaje z tą muzyką, ale śmiało polecam 8th floor. Innym po za azjatyckim zespołem jest francuski eths grajacy metal. To jest ciekawe doświadczenie- słuchanie growlu w tym 'pieknym' (jak wielu ludzi uwaza) jezyku, mimo, ze sama za nim nie przepadam, ale zespol jest świetny. To tyle jak narazie.

Ostatnio edytowany przez psycho_culture (2012-11-02 15:01:13)


nageki wo toi yami ni furue daremo aise nainonara
nanimo kamosubete wasure te motome tekurebaii
hitsuyou nara ore no koe mo kusatta chi mo namida mo subete
kiko eteruka kiko eteruka iki teruka...

Offline

 

#7 2013-07-24 13:46:44

Malv

Użytkownik

Skąd: zachodniopomorskie
Zarejestrowany: 2013-07-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

Kurczę, jestem chyba jedyną osobą, która nie poznała jeszcze zespołu j-rockowego, którego nie lubi.
Do mojej najbardziej faworyzowanej czwórki należą: MUCC, the GazettE, sadie i D'espairsRay.

W moim folderze z j-rockiem znajdują się podfoldery zespołów:
exist trace
GACKT
Nightmare
miyavi
the GazettE

Tych zespołów mam pełne dyskografie, choć gackt'a praktycznie nie słucham, naitomea mam chyba z 20 piosenek które lubię, exist trace nieco mniej, ale meeva i tG słucham regularnie. (tG, nim spotkałam mućki, był moim ulubionym zespołem, z racji tego, że pierwszym zetknięciem się z dżejrokiem)
D'espairsRay, sadie - tych zespołów mam kilkadziesiąt utworów.
born, mejibray, dir en grey, plastic tree, x japan - a ich mam kilkanaście, max 20 piosenek.
Szczątkowo znajduje się u mnie alice nine, merry (właśnie jestem w trakcie poznawania tego zespołu), versailles, luna sea i ViViD.
Dżejpopu mam folder pełen jakiś vocaloidów i wykonawców od anime, które mi podsyła przyjaciółka na płytkach, ale specjalnie tego nie słucham, więc tu nie wypisuję.


MUCC/ sadie/ D'espairsRay/ the GazettE/ miyavi/ exist trace/ Nightmare/ BORN/ X JAPAN/ LUNA SEA/ Mejibray/ Dir en grey/ Plastic tree/ GACKT/ Alice Nine/ ViViD/ Versailles
Don't want to forget to myself, I want to be as I am. Yaoistka i yuristka, zapatrzona w siebie oraz w Japonię.

Offline

 
  • Index
  •  » Mjuzik
  •  » sialalalala, co nam w duszy gra? - J-rock

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lechia-gdansk.pun.pl www.pyliproch.pun.pl www.dietetyka2010.pun.pl www.starwarsworld.pun.pl www.narutogamer.pun.pl